Sir Ağda ile İlgili

Ağda yaparken daha az acı hissetmek mümkün mü?
Ağda yaparken acı duymanın sebepleri aşağıda bahsedeceğimiz sebeplerden kaynaklanabilir:

1 - Ağda Uygulamasında Yapılan Hatalar
Ağda uygulaması kolay bir uygulama olmasına rağmen özel bir teknikle uygulandığında acı daha az olacaktır. Doğru uygulama tekniklerini öğrenerek daha az acı ile uygulama yapabilirsiniz. Bu teknikleri her Çarşamba Tanaçan'ın Perpa'da bulunan ofisinde gerçekleşen ücretsiz ve sertifikalı eğitimlerinde öğrenebilirsiniz.
2 - Kullandığınız Ağdanın Kalitesi
Vücudunuza sürdüğünüz ürünün kalitesi çok önemlidir. Ağdada en önemli olan konulardan biri ağdanın viscosite oranı yani yapışkanlık oranıdır. Kullanılan ağdanın yapışkanlık oranının Dünya Sağlık Örgütünün insan cildine uygun yapışkanlık oranlarına uygun olması gerekmektedir.. Eğer kullandığınız ağda kozmetik hammaddeden üretilmiyorsa yapışkanlık oranı alçak veya yüksek olabilir. Bu gibi durumlar sağlık sorunlarına yol açabilir, viscosite oranları, Tanaçan ağdaların viscosite raporları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için ilgili eğitimlerimize katılabilirsiniz.
3 - Kullandığınız Bezin Kalitesi
Uygulama süresinde kullandığımız tüm ürünler cildimize direk temas etmektedir. Bu nedenle profesyonel ürünlerle çalışmak cilt sağlığımız için de çok önemlidir. ‘Cilde Direk Temas Eden Ürünler için Kalite Belgesi'ne sahip tek ağda bezi Tanaçan'dadır.
4 - Uygulama Öncesi Cildi Hazırlama
Ağda öncesinde cildimizi işleme hazırlamak çok önemlidir. Ağdadan önce bölgeye uygulayacağınız Depilissima Talk Pudrası, cildi bir kalkan vazifesi görerek koruyacaktır. Dolayısıyla daha az acı hissetmenizi sağlar. Ayrıca Tanaçan ’da bulunan pudralı, az pudralı ağdaları da tercih ederek acı hissini daha da azaltabilirsiniz.
5 - Özel Dönemler
Ağda uygulamasında acının sebeplerinden biri de regl dönemidir. Regl döneminde kadınların ağrı eşiği daha düşük olduğundan daha çok acı hissedebilirler. Ağda için en uygun dönem regl döneminden 1 hafta sonrasıdır.
6 - Biraz Zaman
Ağda işlemi düzenli uygulandığında kıl kökleri zayıfladığından bir süre sonra hissedilen acı azalmaktadır.


Sir ağdanın ana maddesi nedir?
Sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin bal mumu, bitkisel maddeler ve yağlar ile karıştırılarak bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır.


Sir ağdada renk ve ton farklılıkları neden kaynaklanır?
Sir Ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin bal mumu, bitkisel maddeler ve yağlar ile karıştırılarak bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır.

Naturel ağdada sarı tonunda farklılıklar olabilir. Sir ağdanın hammaddesi reçine, mevsimlere veya bölgelere göre renk ve ton farklılığı gösterebilir. Bu durum ağdanın kalitesi ile ilgili değildir. Doğal yollarla oluşan bir hammadde için olağan bir durumdur.

Bitki özlü grup;
Bitki Özlü Sir ağdalarımıza renk ve koku veren ismini taşıdığı bitkinin özleridir. Bitki özleri de içerdiği renk pigmentlerinin (pigment: tüm nesnelerin renklerini oluşturan moleküllerdir) farklı dağılmasından dolayı aynı çeşit içinde renk ve ton farklılığı gösterebilir. Melisa, Fesleğen, Biberiye, Litzea

Meyve aromalı grup;
İsmini taşıdığı meyvenin aromasını içerir. Yani meyvenin direk kendisi ürünün içinde değildir. Aynı çeşit içinde görülen renk ve ton farklılıkları pigmentlerin farklı dağılmasından kaynaklanır.

Renk ve ton farklılıkları sir ağdanın kalitesi ile ilgili değildir.


Sir ağdanın raf ömrü ne kadardır? Ağdanın bozulma durumu var mıdır?
Ağdanın içine su veya yağ kaçırılmadığı sürece bozulmaz. Raf ömrü ısıtıldıktan sonra 2 yıl süre ile kullanılabilir. Ancak çok sıcak havalarda veya güneş altında akışkan olabileceği unutulmamalıdır ve oda sıcaklığında ve gölgede muhafaza edilmelidir.


Sir ağdanın çok fazla ürün çeşidi var. Aralarında bir fark var mıdır?
Sir ağdalar içerdikleri pudra miktarına göre kıvam değişikliği gösterirler ve pudrasız, az (ince) pudralı, çok (kalın) pudralı olmak üzere 3 ana gruba ayrılırlar. Pudra ve kıvam dışında ağdaların arasındaki tek fark aroma farkıdır.


Sir ağdalarda, aynı ürünlerin renklerinde zaman zaman farklılıklar olabiliyor. Bu farklılık neden kaynaklanıyor?
Aynı çeşit ağdalar arasında ton farkları olabilir. Reçine doğal bir madde olduğu için ve farklı bölgelerden toplanıldığı için ortaya çıkan ton farklılıkları da gayet normaldir. Bu ağdanın bozuk olduğunu göstermez.


Hangi bölgede hangi ağdayı kullanabilirim?
Ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının ya da ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir. Eğer bölge hassas ise, pudralı ağdalar tercih edilmeli veya ince pudralı/pudrasız ağdanın altına bol miktarda pudralama yapılmalıdır.


Erkeklerde sir ağda yapabilir mi?
Özellikle büyük şehirlerde bulunan erkek salonlarında sir ağda servisi her geçen gün daha da yaygın hale gelmektedir. Dolayısıyla erkeklere de ağda uygulaması yapılmaktadır. Fakat Burun içi ve kulak içi bölgesine ağda yapılması kesinlikle önerilmez.


Sir ağdayı evde yapabilir miyiz?
Sir Ağda servisini evde özellikle kartuş ağda kullanarak pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Sir ağda bazı noktalara dikkat edildiği sürece herkes tarafından uygulanabilir. Bunun dışında arzu ederseniz her Çarşamba Okmeydanı'nda düzenlenen ücretsiz ve sertifikalı ürün eğitim seminerlerine katılabilirsiniz. Eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bu linkten veya 0212 221 73 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Sir ağdada hangi sistemi tavsiye ediyorsunuz?
Sir ağda, üretildikten sonra ya kartuş dediğimiz kendiliğinden döner başlıklı plastik tüplere ya da konserve dediğimiz metal kutulara doldurulur. Sir ağda sistemleri, ambalajına göre isimlendirilir: Kartuş Sitem ve Konserve Sistem. Bu iki sistem arasında bazı farklar bulunur, sistemlerin arasında, ürün veya kalite farkı yoktur, sadece uygulama farkları vardır. Uygulama yollarını eğitimlerimizde öğrenebilirsiniz. Profesyonel bir salonda her iki sistemin de bulunması gerekir. Bir depilasyon uzmanının her iki sistemi de iyi kullanıyor olması beklenir. Daha geniş yüzeylerde bacak, kol, sırt gibi kartuş sistem, daha oyuk ve hassas bölgelerde kol altı, yüz, bikini bölgesi gibi konserve sistem tavsiye edilir.


Bir kartuş ağda ve bir konserve ağda ile ne kadar yüzey ağdalanır?
Tanaçan Kartuş Ağdalar, 100 ml. ürün içerir ve bu miktar, bir kişiye komple ağda yapmak için yeterlidir. Komple ağda iki komple bacak, iki kol altı, bikini bölgesidir. Tanaçan'ın kartuş ağdalarının kıvamı, en ideal uygulamayı yapmak üzere formüle edilmiştir. Tanaçan Konserve Ağdalar, konserve 800 ml. ürün içerir ve bir kartuşun 8 katı kadardır. Dolayısıyla, bir konserve, 8 komple ağda yapmak için yeterli ürün içerir. Ancak, bir konserve ile ne kadar yüzeyin ağdalanabileceği, kullanıcının spatula hakimiyetiyle doğru orantılı olarak değiştiği için bu sayı değişim gösterebilir.


Kartuş başlıkları yerinden çıkar mı?
Tanaçan kartuş başlıkları yüksek ısıda preslenmiştir; yapıştırma değildir. Bu sebeple yüksek basınç altında kalmadığı veya kesici, delici alet ile zedelenmediği sürece yerinden çıkması mümkün değildir.


Sormak istediğniz daha farklı konular için lütfen tıklayınız.
Tanaçan © Copyright 2004 - 2024
Tanaçan Kozmetik A.Ş Her Hakkı Saklıdır.