Sir Ağda Uygulama

Sir ağda uygulamasında doğru uygulama ile kastedilen nedir?
Kendi hijyeniniz ve ağda yapacağınız kişinin hijyeni için mutlaka ağda eldiveni kullanınız. Antibakteriyel Temizleme Jeli Opak Jel ile sir ağda yapılacak yüzeyi iyice temizleyiniz. İlk defa kullanacaksanız öncesinde bez üzerinde deneme yapınız ve kartuş roll-on'u bez üzerinde gezdiriniz. Ağdayı kılların çıkış yönünde ve mümkün olduğu kadar ince sürünüz. Tek kullanımlık ve uygun boyda kesilmiş ağda bezını, ağda sürüldükten hemen sonra kılların çıkış yönünde iyice yapıştırınız. Avuç içi veya elin tersi ile kılların çıkış yönünde sıvazlayarak iyice yapışmasını sağlayınız. Ağda bezini; kılların çıkış yönünün tersine, cildi alttan gererek ve cilde paralel şekilde (muz kabuğu soyar gibi) ne çok hızlı ne çok yavaş tek seferde çekiniz. Bu adım, belki de işlemin en önemli adımıdır. Ağda bezinin çekilme şekli ile ilgili dikkat edilecek 3 önemli husus şunlardır:
  • Kılların çıkış yönünün tersine
  • Cildi alttan gererek
  • Cilde paralel


Her cilt tipine sir ağda yapılabilir mi?
Sir ağda ağdaya duyarlılığı olmadığı sürece her tür cilt tipine uygulanabilir. Ancak kesinlikle uygulama yapılmayacak durumlar; İltihaplı yaralar, açık yaralar, kabuk bağlamış yaralar, Yanık cilt, Kesikler, Tahriş olmuş cilt, Aktif akneli (sivilceli) cilt, Et benleri, Egzama ve diğer cilt rahatsızlıkları olan ciltlerdir.


Sir ağdanın kesinlikle uygulanmayacağı bölgeler var mı?
  • Göz çevresi
  • Meme uçları ve çevresi
  • Ayak ve El Parmak üstleri
  • Burun içi
  • Kulak içi
  • Genital bölge
Bu bölgelere kesinlikle sir ağda yapılmaz, çünkü bu bölgelerde cilt diğer yerlerimize nazaran çok daha ince, sinir uçları da yüzeye çok daha yakındır.


Sir ağda batık yapar mı?
Cilde sürülen ürün batık yapmaz, batık tamamen bezin çekilişi ile ilgilidir. Bez kötü çekilirse kıl kökünden gelmez ve belli bir yerinden koparak gelir. Kopan kılın ucu küt olacağından derinin üzerine çıkarken zorlanır ve batık yapar. Cilde paralel çekildiği zaman kıl kökünden gelir ve batıklar da zaman içinde azalır. Batıklar giyilen dar pantolonlardan ve bacak bacak üstüne atma gibi sebeplerden de oluştuğu bilinmektedir.


Hamilelere sir ağda uygulanır mı?
Hamilelerin, cildi alerjik olan ve kan dolaşımı bozukluğu bulunan kişilerin kullanmadan önce doktora danışması tavsiye edilir. Hamilelerde, karın ve kasık bölgesine sir ağda uygulamayın. Diğer bölgeler için önce doktora danışılması tavsiye edilir.


Regl döneminde sir ağda yapılabilir mi?
Regl döneminde de ağda yapılabilir ancak bu dönem ve öncesinde kadınlar hormonal yapıları gereği daha hassas oldukları için işlem ağrılı ve acılı olabilir ve cilt tahrişleri daha fazla olabilir. Üstelik bu dönemde alınan kıllar 2-3 hafta içerisinde tekrar gözle görülür şekilde uzar. Bu sebeple ağda için en ideal zaman regl döneminden sonraki ilk haftadır. Ağda için ideal zaman, regl döneminden sonraki haftadır.


İlk defa sir ağda yapılıyorsa nelere dikkat etmek gerekir?
Küçük bir alanda deneme yapın. Cildin tepkisini 24 saat gözlemleyin,; aşırı tepki varsa sir ağda uygulamayın.


Sir ağda işleminde hijyen için eldiven kullanmalı mıyım?
Sir ağda servisinde daha hijyen servis için özellikle tek kullanımlık eldiven kullanmanızı tavsiye ediyoruz.


Sir ağda yaparken eldiven cilde, ağdaya yapışıyor ve yırtılıyor bu da benim rahat servis vermemi engelliyor. Ne yapabilirim?
Tanaçan sir ağda eldiveni özelikle ağda işlemi için geliştirilmiştir. Yüzeye yapışmaz, yırtılmaz ve bu sebeple rahat uygulama sağlar. Tek kullanımlıktır. Vinyl malzemeden üretilmiştir.


Sir ağda yaptırdığım halde batık probleminden kurtulamıyorum. Tavsiye edeceğiniz bir ürününüz var mıdır?
Cilde sürülen ürün batık yapmaz, batık tamamen bezin çekilişi ile ilgilidir. Bez kötü çekilirse kıl kökünden gelmez ve belli bir yerinden koparak gelir. Kopan kılın ucu küt olacağından derinin üzerine çıkarken zorlanır ve batık yapar. Tanaçan olarak batık kıllar için tavsiyemiz bu sorun için geliştirilmiş Amerika’dan ithal No Bump marka batık losyonu ve scrubıdır. İçerdiği etken maddeler ile cildin en alt tabakasına kadar nüfus ederek orada kılın etrafını saran iltihaplı bölgeyi kurutur ve kılın dışarı çıkmadığı bölgedeki ölü deriyi alarak cildi inceltir ve kılın rahatça dışarı çıkmasına olanak sağlar. Kısa sürede çözüm almak için minimum 48 saat sabah akşam kullanılması tavsiye edilir.


No Bump solüsyonun kokusu çok keskin, esansı neden yok?
No Bump solüsyon kozmetik değil, medikal bir üründür ve dolayısı ile hiçbir esans içermemektedir. Özellikle ürünün kapalı ve küçük bir ortamda kullanımı tavsiye edilmez. Daha güzel kokulu batık ürünü için duşta kullanıma yönelik No Bump Scrub ürünümüz vardır.


No Bump Solüsyonu ağda öncesi kullanabilir miyim?
No Bump Solüsyonu hem ağda öncesi hem de ağda sonrası rahatlıkla kullanabilirsiniz.


No Bump Solüsyonu hangi bölgelerde kullanabilirim?
No Bump Solüsyonu hem ağda öncesi hem de ağda sonrası rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Yaşlılara ve şeker hastalarına ağda yapılabilir mi?
No Bump Solüsyonağda ve benzeri işlemler sonrası oluşan batıklara, sivilceli bölgelere kullanabilirsiniz.


Ağda sonrası duş almak sakıncalı mı?
Ağda işlemi sonrasında gözenekler açıldığı için cildin bakteri toplama riski yüksektir, bu nedenle ağda işlemi sonrası en az 12 saat duş alınmaması, deniz,havuz ve saunaya girilmemesi tavsiye edilir.


Sormak istediğniz daha farklı konular için lütfen tıklayınız.
Tanaçan © Copyright 2004 - 2024
Tanaçan Kozmetik A.Ş Her Hakkı Saklıdır.